ΠΙΝΑΚΑΣ 1

ΠΙΝΑΚΑΣ 1

 

ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ ΣΕ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ ΠΕ

 

ΚΕΑ  ΣΦΑΚΙΩΤΩΝ ΛΕΥΚΑΔΑΣ

 

Για το σχολικό έτος 2018/2019

 

 

  Α/Α Όνομα σχολικής μονάδας Διεύθυνση Εκπ/σης Τίτλος προγράμματος Σχολείου Τίτλος προγράμματος του ΚΠΕ Ημερομηνία

/ες παρακολούθησης

Προγ/τος του ΚΠΕ

Αρ. Μαθη-τών  

 

Συνοδοί Εκπ/κοί

 

ΚΥΡΙΕΣ ΣΧΟΛΙΚΕΣ ΟΜΑΔΕΣ

   

 

Β/θμιας

 

 

 

 

Εντός

 

 

 

 

 

 

 

Εμβέλειας

 

1 Μουσικό Σχολείο Λευκάδας Λευκάδας Πορεία στο χρόνο: Ιστορία και περιβάλλον στο κάστρο της Αγίας Μαύρας Η παλιά πόλη μας λέει την ιστορία της 13/3 35 1.    Χαλικιά Αργυρή

2.    Καραθανάση Μαγδαληνή

3.    Ζαχαρούλη Ευαγγελία

2 2ο Γυμνάσιο Λευκάδας Λευκάδας «Σαν πας πουλί μου στη Φραγγιά, σαν πας στην Άγια Μαύρα» Η παλιά πόλη μας λέει την ιστορία της 19/3 21 1.    Ρεκατσίνας Ξενοφώντας

2.    Τασσοπούλου Μαρία

3 ΓΕΛ Παραβόλας Αιτ/νίας Μπες στο κλίμα! Η φύση ορίζει ο άνθρωπος παρεμβαίνει 28-29/3 35 1.    Κουκοσούλα Κυριακούλα

2.    Βασιλάκη Αγγελική

3.    Καπότη Ζωή

4 Γυμνάσιο και Λυκειακές τάξεις Μεγανησίου Λευκάδας Μνημεία πολιτιστικής κληρονομιάς του νησιού μου Διασχίζοντας το φαράγγι της μέλισσας και των ανθρώπων 9/4 17 1.    Κουτσιμανή Αικατερίνη

2.    Σκλαβάκη Φανή

5 2ο Γυμνάσιο Λευκάδας Λευκάδα «Όλα ΄ναι ΄φάδια της κοιλιάς και το ψωμί στημόνι» Διασχίζοντας το φαράγγι της μέλισσας και των ανθρώπων 12/4 19 1.    Τασσοπούλου Μαρία

2.    Παπαδοπούλου Παρασκευή

6 Γυμνάσιο Σταυροδρομίου Αχαΐας «Θεατροπεριπέτεια» Η άκρη του νήματος …. 16/4 20 1.    Γκολόνη Σταυρούλα

2.    Ράικου Παναγιώτα

 

 

 

 

 

 

 

 

 

εντός

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 εμβέλειας

 

 

 

Α/θμιας

1 1ο Δημοτικό σχολείο Λευκάδας Λευκάδας Υδάτινες διαδρομές και διαχείριση 28/2 45 1.    Αραβανή Βασιλικούλα

2.    Νικολέση Αγγελική

2 3ο Δημοτικό σχολείο Λευκάδας Λευκάδας Εγώ και ο άλλος 4/3 45 1.    Υφαντίδης Γεώργιος

2.    Φατουρου Ιουλία

3 Δημοτικό σχολείο Νυδριού Λευκάδας Εγώ και ο άλλος 6/3 42 1.    Καραγιαννίδου Αικατερίνη

2.    Δώδας Αριστοτέλης

4 1ο Δημοτικό σχολείο Λευκάδας Λευκάδας Υδάτινες διαδρομές και διαχείριση 6/5 40 1.    Κουζούπη Μαρία

2.    Λάμπρης Δημήτριος

5 1ο Δημοτικό σχολείο Λευκάδας Λευκάδας Φύση και οικισμός 8/5 66 1.    Πουλιάνου Μαρία

2.    Κοντογιώργη Μαρία

3.    Ιωάννου Ευφροσύνη

6 Δημοτικό σχολείο Νυδριού Λευκάδας Μαρτυρίες ενός μουσείου 13/5 46 1.    Μάτζιου Παρασκευή

2.    Χουιλίδου Κυριακή

7 Δημοτικό σχολείο Νυδριού Λευκάδας Η παλιά πόλη μας λέει την ιστορία της 15/5 41 1.    Δουβίτσα Ζωή

2.    Τζιάλη Αλεξία

8 4ο Δημοτικό σχολείο Αργοστολίου Κεφαλληνίας «Η ζωή στα ποτάμια και τις λίμνες της χώρας μας- το φυσικό περιβάλλον τους» Υδάτινες διαδρομές και διαχείριση 16,17/5 33      1.Τραυλού Χρυσή

2.Αλισανδράτου Υβόννη

3.Παναγιωτίδου Μαρία

9 Δημοτικό σχολείο Λυγιάς Λευκάδας «Ο δρόμος κι εγώ» Μαρτυρίες ενός μουσείου 22/5 40 1.    Ροντογιάννη Γεωργία

2.    Σκιαδά Ιωάννα

3.    Ζούμπου Βασιλική

4.    Φωτεινού Ακατερίνη

10 1ο Δημοτικό σχολείο Λευκάδας Λευκάδας Μαρτυρίες ενός μουσείου 28/5 40 1.    Παπιγκιώτη Δήμητρα

2.    Χριστογιάννη Ευαγγελία

10 Δημοτικό σχολείο Νυδριού Λευκάδας «Τοπικά –Ιστορία- Ντέλπφερτ»

«Τα παιχνίδια στην αρχαία Ελλάδα»

Η παλιά πόλη μας λέει την ιστορία της 30/5 43 1.    Θερμού Όλγα

2.    Τραμποσίνη Αντωνία

3.    Σιοζόπουλος Παναγιώτης

11 1ο Δημοτικό σχολείο Λευκάδας Λευκάδας Φύση και οικισμός 4/6 36 1.    Κολυβά Γεωργία

2.    Στάρρα Ευφροσύνη

12 14ο δημοτικό σχολείο Κέρκυρας Λευκάδας Κέρκυρα: Ο τόπος μας, η κληρονομιά μας (τοπική ιστορία και πολιτιστική κληρονομιά: ιστορικά μνημεία, αρχιτεκτονική, ανθρωπογενές περιβάλλον) Η φύση ορίζει, ο άνθρωπος παρεμβαίνει 6,7,8/6 35 1.    Παπαιωάννου Θάνος

2.    Μαλαφούρη Αναστασία

3.    Κοσκινά Ελένη Μαρία

 

 

 

 

 

Β/θμιας

 

Εκτός Εμβέλειας 1 2ο Γυμνάσιο Άργους Αργολίδας Στης τέχνης τις θαλασσινές σπηλιές Υδάτινες διαδρομές και διαχείριση 4,5/4 28  

 

1.    Στασινοπούλου Γεωργία

2.    Μπελέκου Δέσποινα

3.    Μπουλούκος Δημήτριος

2 2ο ΓΕΛ Αγ. Δημητρίου Δ΄Αθήνας Ο «άρτος υμών» υπό τη σκιά της κλιματικής αλλαγής και του codex alimentarius  Η φύση ορίζει, ο άνθρωπος παρεμβαίνει 9,10,11/5 26  

 

1.    Γιαννικόπουλος Γιώργος

2.    Αυλακιώτη Θωμαίς

3.    Μουλαγιάννη Ειρήνη

ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΕΣ ΣΧΟΛΙΚΕΣ ΟΜΑΔΕΣ

 

  Α/Α Όνομα σχολικής μονάδας Διεύθυνση Εκπ/σης Τίτλος προγράμματος Σχολείου Τίτλος προγράμματος του ΚΠΕ Ημερομηνία

/ες παρακολούθησης

Προγ/τος του ΚΠΕ

Αρ. Μαθη-τών  

 

Συνοδοί Εκπ/κοί

 

  Β/θμιας

 

Εντός εμβέλειας 1 4ο ΓΕΛ Πετρούπολης Γ΄Αθήνας Λαχανόκηπος Η φύση ορίζει, ο άνθρωπος παρεμβαίνει 28,29,30/3 30 1.    Τερζούδης Ιωάννης

2.    Καλαμάτας Αριστείδης

2 3ο Γυμνάσιο Χαιδαρίου Γ΄Αθήνας Η ανάσα και ο βήχας του νερού Η φύση ορίζει, ο άνθρωπος παρεμβαίνει 9,10,11/5 25       1.Περιβολιώτη Χριστίνα

2.Καλαμπόκης Ηλίας

 

  3 ΓΕΛ Αμπελακίων Σαλαμίνας Πειραιά The 4 Rs (Reduce- Reuse- Recycle- Recover) Η φύση ορίζει, ο άνθρωπος παρεμβαίνει 14,15,16/3 30 1.    Φαρμακόρης Ανδρέας

2.    Λεμπέση Σαραντία

3.    Παπαδημητρίου Μαρία

 

Β/θμιας

Εκτός εμβέλειας 1 1ο ΓΕΛ Αγίου Νικολάου Λασηθίου « Από το χθες… στο σήμερα και στο αύριο» Η φύση ορίζει ο άνθρωπος παρεμβαίνει 4,5,6/4 35 1.    Τζερεμέ Ελένη

2.    Φεράρα Ασημίνα

3.    Δρακωνάκη Χρυσούλα

 

Α/θμιας

1 3ο Δημοτικό Γρεβενών Γρεβενών Παραδοσιακοί Οικισμοί και φύση των Γρεβενών Η φύση ορίζει ο άνθρωπος παρεμβαίνει 6,7,8,/6 35 1.    Τσεπίδης Βασίλειος

2.    Θεοχαροπούλου Ευαγγελία

 

2 7ο Δημοτικό σχολείο Γρεβενών Γρεβενών Παραδοσιακοί Οικισμοί και φύση των Γρεβενών Η φύση ορίζει ο άνθρωπος παρεμβαίνει 6,7,8,/6 12 1.    Λιάλου Ευθαλία

2.    Μπαζάκας Φώτιος

3 Δημοτικό σχολείο Τρανοβάλτου Κοζάνης Κοζάνης Υδάτινες διαδρομές και διαχείριση 16,17/5 38 1.    Γκουτζιομήτρος Ανδρέας

2.    Αντωνόπουλος Αντώνης

3.    Γρούτσος Βασίλης

4.    Πρεμέτη Μαρία

 

 

                             

                          Ο ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ  

 

                                             

                                                                                                                           ΣΤΑΥΡΟΣ ΚΑΛΟΓΕΡΗΣ